Na czterech piętrach o łącznej powierzchni biurowej 6500 metrów kwadratowych powstało 280 miejsc pracy. W budynku administracyjnym w kształcie prostopadłościanu z wewnętrznym dziedzińcem realizowany jest koncept „open space”, czyli tutaj stawia się na jasne pomieszczenia, krótkie drogi komunikacyjne i zoptymalizowane procesy.

W czasach cyfrowego środowiska pracy stworzono elastyczny system stanowisk pracy, który zapewnia wystarczającą liczbę wydzielonych pomieszczeń, np. tuzin zamykanych pokojów typu think thank, sześć kącików kawiarnianych, pomieszczenie socjalne oraz wiele stref odpoczynku o różnej aranżacji. Pomieszczenia typu think tank to pokoje kreatywne, w których można uprawiać burzę mózgów, pracę wymagającą dużego skupiania, a także prowadzić poufne rozmowy telefoniczne.

Na swobodne rozmowy pozwalają natomiast wszystkie kąciki kawiarniane oraz strefy odpoczynku. Motto brzmi: tyle wymiany myśli, na ile to możliwe, tyle spokoju, na ile to konieczne.

Wprowadzenie w całej firmie laptopów oraz używanie nowoczesnych komunikatorów i zestawów do telefonowania ze słuchawkami to rozwiązania, które umożliwiają pracę zdalną w dowolnym miejscu. Codziennością są również rozmowy telefoniczne i wideokonferencje z pracownikami, producentami i klientami z całego świata. Dzięki temu można wykorzystać liczne efekty synergii umożliwiające wspólną pracę różnych działów i zespołów projektowych w nowym, mobilnym środowisku pracy MTS.

TECHNICZNE WYPOSAŻENIE BUDYNKU

NOWY BUDYNEK I STANDARDY PRZYJAZNE DLA ŚRODOWISKA

Ukłonem w stronę przyszłości jest nie tylko organizacja przestrzeni biurowej, ale również sam budynek,

który powstał zgodnie ze standardem KFW 55 i który zużywa tylko 55% energii zużywanej przez budynek standardowy. Umożliwiają to takie rozwiązania jak potrójne systemy przeszkleń, oświetlenie LED, a także podłogi z systemem ogrzewania i chłodzenia.

Rolety chronią przed ciepłem i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, nie ograniczając dostępu światła dziennego. Nieważne, czy na zewnątrz pada śnieg, czy świeci słońce - inteligentne wyposażenie budynku zapewnia przyjemny klimat do pracy przez okrągły rok.

Automatyczny system wentylacyjny nawiewno-wywiewny opiera się na zasadzie odzysku ciepła. Budynek wyposażony jest również w panele fotowoltaiczne zamontowane na dachu, które przy dobrej pogodzie generują więcej energii, niż zużywana jest przez cały budynek.

Więcej aktualności i relacji o Grupie MTS