MTS Group - O nas

MTS Group to międzynarodowy koncern zajmujący się sprzedażą markowych produktów i zatrudniający ok. 700 pracowników w 9 zakładach na całym świecie. Ten wiodący podmiot na rynku niemieckim, austriackim i szwajcarskim, który prężnie działa również na arenie międzynarodowej, z główną siedzibą w Niemczech i spółkami zależnymi w Szwajcarii, Austrii, Polsce i Hongkongu, posiada dużą, silną międzynarodową sieć producentów i dostawców.

Dzięki temu może zaoferować kompleksowy i w pełni zintegrowany model biznesowy obejmujący cały łańcuch tworzenia wartości, od opracowania pomysłu na produkt po prezentację i sprzedaż gotowych produktów w sklepach z asortymentem liczącym ponad 20 tysięcy artykułów.

Nasze portfolio produktów obejmuje takie obszary jak akcesoria samochodowe, pielęgnację samochodową, rowery, akcesoria rowerowe oraz osprzęt elektroinstalacyjny, a także odzież roboczą. Dzięki optymalnemu stosunkowi ceny do jakości można je spotkać w prawie każdym domu, garażu i każdej budowie, gdzie cieszą się niesłabnącą popularnością. Asortyment to również produkty sprzedawane na konkretnych rynkach krajowych, np. narzędzia i osprzęt wentylacyjny.

Do naszych klientów segmentu B2C należą wielbiciele rozwiązań „Zrób to sam”, bez względu na to, czy są amatorami jazdy na rowerze, czy jednak preferują samochody. Majsterkowicze, którzy chcą wyremontować własne cztery ściany, również znajdą wśród produktów MTS coś dla siebie.

Do naszych klientów segmentu B2B należą duże, europejskie sieci handlowe. Nasze produkty sprzedawane są nie tylko w typowych sklepach wielkopowierzchniowych, dyskontach, sklepach branżowych, lecz również w Internecie.

Oprócz produktów czterech najbardziej znanych marek własnych - NIGRIN, FISCHER, cartrend oraz UNITEC ® - oferujemy naszym klientom również bogaty asortyment innych wiodących producentów. Dzięki bogactwu naszej oferty nasi partnerzy handlowi wyraźnie wyróżniają się na tle konkurencji: my stawiamy na kompleksowe zaopatrzenie.

Nasze podejście biznesowe oparte na kompleksowym zaopatrzeniu i asortymencie liczącym ponad 20 tysięcy artykułów może zaspokoić szeroko zakrojone potrzeby.

W 2018 roku koncern z Jürgenem Herrmannem i Frankiem Jansenem na czele firmy osiągnął obroty wynoszące ponad 400 mln.

Siedziba główna Rülzheim, Niemcy.

Międzynarodowa reprezentacja

Lokalizacje & firmy

MTS Cartrend Inter-Union Technohandel EVB Handelshaus Bour MTS HandelService Tegro Viktor E Kern Intertec Polska Intertec Asia

NIEMCY
SZWAJCARIA
AUSTRIA
POLSKA
HONGKONG

W Niemczech znajduje się największy oddział koncernu z 5 zakładami, który jest najważniejszym podmiotem usługowym koncernu MTS Group.

  

  

MTS MarkenTechnikService GmbH & Co. KG, Rülzheim

Główna siedziba znajduje się w Niemczech, w Rülzheim, mieście leżącym w południowym regionie Nadrenii-Palatynatu. Wszystkie nasze działy, począwszy od zarządu firmy, działu jakości, po działy sprzedaży i marketingu, znajdują się w Rülzheim.

  

  

Cartrend GmbH, Landau, Palatynat

FISCHER die Fahrradmarke oferuje swoim klientom pod nazwą Cartrend GmbH kompleksowe usługi i bogatą ofertą serwisową. Oprócz infolinii serwisowej zajmującej się odpowiadaniem na pytania i zagadnieniami związanymi z rowerami elektrycznymi FISCHER die fahrradmarke klienci mogą skorzystać również z serwisu napraw domowych, w którym o zadowolenie klientów FISCHER dba ponad 25 wykwalifikowanych serwisantów.

  

  

MTS HandelService GmbH, Rülzheim

MTS HandelService GmbH to firma usługowa należąca do MTS Group, która oferuje kompleksowe usługi w zakresie zarządzania towarami i dyspozycji towarów. Dzięki ścisłej sieci przedstawicieli handlowych HandelService może zagwarantować intensywną opiekę nad klientem o dostosowanej częstotliwości. Przeszkoleni pracownicy dbają o zoptymalizowaną prezentację produktów w punktach sprzedażowych naszych klientów.

  

  

EVB Handelshaus Bour GmbH, Rülzheim

EVB Handelshaus Bour GmbH to specjalistyczny podmiot oferujący środki do pielęgnacji aut i akcesoria samochodowe, którego bogaty asortyment liczący ponad 2000 produktów to optymalne zestawienie sprawdzonych marek. EVB Handelshaus Bour GmbH jako specjalistyczna firma i partner wspierający sklepy branżowe z akcesoriami samochodowymi wspiera swoich klientów, oferując im różnorodne usługi m.in. zaopatrzenie w produkty i marki, koncepty sprzedażowe, zarządzanie towarami i usługi logistyczne. Bogate doświadczenie w segmencie środków do pielęgnacji aut i akcesoriów samochodowych umożliwia zatrudnionym specjalistom opracowywanie elastycznych modułów, rozwiązań stymulujących sprzedaż oraz systemów informacyjnych, które można optymalnie dopasować do danej przestrzeni sprzedażowej.

  

  

Inter-Union Technohandel GmbH, Rülzheim

Spółka Inter-Union Technohandel GmbH oferuje sprawdzony, markowy asortyment obejmujący środki do pielęgnacji aut, akcesoria samochodowe oraz rowerowe, w tym do rowerów elektrycznych, a także osprzęt elektroinstalacyjny. Do klientów spółki należą sklepy wielkopowierzchniowe, wysyłkowe i specjalistyczne oraz stacje benzynowe, które zaopatrywane są przez nią w pełny asortyment, wliczając w to potrzebne usługi logistyczne i zarządzanie towarami w punktach sprzedaży. Inter-Union Technohandel GmbH zajmuje się projektowaniem i zamawianiem produktów na całym świecie, które sprzedawane są przez cztery spółki krajowe oraz partnerów dystrybucyjnych w największych krajach w Europie.

Szwajcarskie jednostki koncernu MTS Group są drugim pod względem wielkości podmiotem usługowym oferującym asortyment dostosowany do rynku krajowego.

Tegro AG, Schwerzenbach

Spółka Tegro AG zajmuje się handlem hurtowym i usługami dla marketów budowlanych, sklepów specjalistycznych, supermarketów oraz stacji benzynowych. Oferta obejmuje również takie segmenty jak akcesoria rowerowe, osprzęt elektryczny, a także narzędzia ręczne i ogrodowe. Tegro oferuje swoim klientom na terenie Szwajcarii niezwykły system niskich cen na potrzeby krótkoterminowego wykorzystywania wolnych przestrzeni sprzedażowych. Więcej informacji o przedsiębiorstwie znajdą Państwo na ich stronie internetowej www.tegro.ch.

Austriacki podmiot zaopatruje rynek lokalny i stanowi ogniwo łączące podmioty zajmujące się dystrybucją towarów w Europie Środkowej i Wschodniej.

Viktor E. Kern Ges.m.b.H, Wiedeń

Od początku swojego istnienia, czyli założenia firmy przez Viktora Eustachiusa Kerna w Wiedniu, spółka Viktor E. Kern Ges.m.b.H zajmuje się sprzedażą akcesoriów samochodowych i środków do pielęgnacji aut. Do nowszych segmentów sprzedażowych należą akcesoria rowerowe i osprzęt elektroinstalacyjny.

Polski podmiot zajmuje się zaopatrywaniem rynku w towary z bogatego asortymentu MTS, uzupełniając ofertę o produkty dostosowane do rynku krajowego.

Intertec Polska Sp.z o.o., Nadarzyn

Spółka Intertec Polska Sp. z o.o. specjalizuje się w sprzedaży akcesoriów rowerowych i samochodowych. Dzisiaj należy do głównych dostawców tego rodzaju produktów w Polsce.

Nasz podmiot w Hongkongu jest centrum zaopatrzenia dla koncernu, oferując jednocześnie usługi importu bezpośredniego dla innych firm.

Intertec Asia Limited

Spółka Intertec Asia Limited stanowi z jednej strony podmiot wspierający grupę Intertec w zakresie zaopatrzenia, z drugiej strony jest samodzielną spółką zajmującą się bezpośrednią sprzedażą wszystkich asortymentów Intertec zgodnie z zasadą FOB (Free on Board). Do zalet tego podmiotu należy nie tylko geograficzne sąsiedztwo azjatyckich dostawców i punktów zaopatrzeniowych naszych klientów, lecz także ugruntowane know-how w dziedzinie międzynarodowych transakcji handlowych (logistyka, zarządzanie finansami itd.). Spółka Intertec Asia Limited stanowi ogniwo łączące azjatyckie środowisko biznesowe z europejskim. Dzięki własnemu zespołowi ds. zapewnienia jakości Intertec Asia Limited odpowiedzialna jest za bezpośredni kontakt z azjatyckimi podmiotami certyfikującymi i dostawcami. Wspomniany zespół zajmuje się również audytami dotyczącymi wymogów społecznych oraz dalszym rozwojem naszych dostawców.

FILOZOFIA FIRMY

Nasi pracownicy są zmotywowani i innowacyjni. Od lat razem odnosimy sukcesy. Myślimy rozwojowo, by firmie zapewnić trwały sukces.

Kultura naszego przedsiębiorstwa oparta jest na szacunku i otwartym podejściu. W naszej firmie znaczenie mają takie wartości jak wzajemne zaufanie, relacje pełne szacunku oraz uważność.

HISTORIA

Koncern MTS Group powstał w wyniku połączenia spółek Inter-Union oraz SPA i może pochwalić się długą historią.

Aktualnie w skład koncernu wchodzi łącznie dziewięć różnych podmiotów.

Inter-Union Technohandel GmbH

1962
założenie firmy „Union-Autozubehör” przez Wernera Saipta, z siedzibą w Landau
1974
uzyskanie praw ochronnych do receptur chemicznych wszystkich produktów NIGRIN oraz praw produkcyjnych
1979

zgłoszenie marki uniTEC

1993
wprowadzenie na rynek akcesoriów rowerowych Profex
2010

kupno marki FISCHER

2010
założenie spółki Intertec Asia Limited

SPA SystemPartnerAutoteile GmbH & Co. KG

1995

zgłoszenie marki cartrend

1998

założenie spółki SPA przez podmioty zajmujące się sprzedażą hurtową z licencją Boscha

2002
przejęcie podmiotu konkurencji
2006

połączenie przedsiębiorstwa zajmującego się zarządzaniem jakością i zaopatrzeniem "tested” z siedzibą w Azji; późniejsze połączenie z działem ds. zarządzania jakością spółki Intertec Asia Limited

2008
uzupełnienie portfolio produktów o markę Cartec
2010
wprowadzenie na rynek AEG-Automotive
2015
fuzja spółek Inter-Union Technohandel GmbH oraz SPA SystemPartner GmbH & Co. KG; powstanie nowej spółki         MarkenTechnikService GmbH (MTS) z siedzibą w Landau i Karlsruhe.
2019

przeprowadzka do nowej siedziby firmy MTS Group w Rülzheimie